Alan Adı Firmanız Transfere İzin Vermiyorsa Ne Yapmalısınız?

Domain Yurdu

Domain Satın Alma & Satış Platformu

Zohi

EmreKarakaya

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
Son dönemde yapılan

Konudaki linki görebilmek için lütfen Üye Girişi yapınız, üye değilseniz Üye OLunuz..

bazılarında alan adınızı transfer edemeyeceğinizi belirtiliyor. Peki biz müşteriler bu konuda neler yapabiliriz?

Doların ülkemizde yükselmesi ile alan adı kayıt etmek isteyen müşteri ve yatırımcılar kampanya ve indirimleri takip etmek zorunda kaldı. Ancak bazı kayıt firmaları kayıt ettiğiniz alan adını belirli süreler de yada temelli olarak başka bir firmaya transferini yasaklıyor. Bugün ki yazımızda böyle bir durumla karşılaştığınızda neler yapabileceğinizi anlatacağız.

Bildiğiniz üzere alan adı kayıt firmaları size kayıt, transfer ve yenileme kampanyalarında sizlere belirli koşullar sunmakta. Alan adlarında yetkili kuruluş ICANN size sunulan bu koşulların kayıt sözleşmesinin bir parçası olduğunu belirtmektedir. Yani siz bu firmalardan alan adı kayıt,transfer ve yenileme kampanyalarını kullanırken bu koşulları da kabul etmiş olursunuz. Bu sebeple ilerleyen dönemlerde kayıt firmanız kabul ettiğiniz sözleşmeye ve koşullara uyarak transfer talebinizi ret edebilir.

Ancak bu ret kararının kabul ettiğiniz sözleşme ve koşullara uymadığını düşünüyorsanız ICANN aşağıdaki adımlardan birini uygulayabileceğinizi belirtmekte. ICANN ‘a göre;


  1. Alan adı konusunda uzman avukatlara danışarak sorunuzu hukuk yoluyla çözebilirsiniz.

  2. Konudaki linki görebilmek için lütfen Üye Girişi yapınız, üye değilseniz Üye OLunuz..

    ICANN Alan Adı Transferi Şikayet Formunu doldurunuz. Form doldurulduktan sonra 5 gün içerisinde ICANN şikayetinizi inceleyecek ve size cevap verecektir. Bu süre zarfında ICANN alan adı kayıt firmanız ile de iletişime geçerek şikayeti ve kabul ettiğiniz koşul ve sözleşmeleri de inceleyecektir.
Eğer kabul ettiğiniz koşul ve sözleşmelerde transfer ile ilgili herhangi bir madde yoksa yukarıdaki 2 adımdan birini uygulayarak alan adınızı transfer edebilirsiniz.

Kaynak :

Konudaki linki görebilmek için lütfen Üye Girişi yapınız, üye değilseniz Üye OLunuz..

 
PREMIUM DOMAIN SALES


 
Domainciler
Üyelere Özel grup · 3.240 üye
Gruba Katıl
 

DESTEKLİYORUZ

Online İstatistikleri

Çevrimiçi kullanıcılar
0
Çevrimiçi ziyaretçiler
5
Toplam ziyaretçi
5

Forum istatistikleri

Konular
796
Mesajlar
1,890
Kullanıcılar
555
Son üye
nurettingul
Take Control of Your Domain Names

Hakkımızda

  • 30 Eylül 2019 da yayın hayatına başlayan forumumuz domain sektörüne ilgi duyan kişileri bilgilendirmek ve bir araya getirmek amacıyla kurulmuş, arşiv niteliği taşımaktadır. Burada yapacağınız ticaretin forumu bağlayıcı bir yanı yoktur. Kendi önleminizi almanız sizin yararınıza olacaktır..
  • Yer sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan DomainKafe.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre içerik sağlayıcı TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  • K.V.K. kapsamında IP, mail ve telefonunuz yapacağınız işlemleri takip etmek ve gerektiğinde sizinle iletişime geçmek için kayıt altına alınmaktadır. Herhangi bir üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır. Daha detaylı bilgi almak için "Gizlilik Politikası" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz..

Hızlı Menü

Kullanıcı Menüsü