Algorithmic Bot

Domain Yurdu

Domain Satın Alma & Satış Platformu

Zohi

DomainMarket

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
1 Eki 2019
141
126
Merhaba arkadaşlar, finansal piyasalarda trading yapan arkadaşlar varsa biliyorlardır mutlaka, artık insanlar trade lerini algoritkmik bot lar ile yapıyorlar daha çok. Tüm dünyada gittikçe yaygınlaşıyor aynı zamanda. Artık eskisi gibi manuel al-sat emirleri vermek yerine, insanlar api ler aracılığı ile bot lara trade emirlerini veriyorlar ve piyasayı 7/24 takip etmek yerine günlük işlerine bakıyorlar ve botlar onların yerine otomatik alım satım yapıyor artık..Ve bu bot yazılımları kalitesine ve güvenilirliğine göre geniş bir fiyat aralığında satışa sunuluyor bu iş ile uğraşan yazılımcı firmalar aracılığı ile...
Bu sebeple bende algorithmicbot*com domainini kayıt ettim geçenlerde.. Sizlerin düşüncelerini de merak ediyorum. Olumlu-olumsuz düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim...
 

ArifSengoren

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
7 Eki 2019
70
111
plural yani çoğul versiyonu daha iyi olabilir. Google'da çoğul olanı 2 kat daha fazla aranıyor. Ama ilginç olarak ikisinin de sonuç oranı çok az. Belki bu terimler yerine başka terimler kullanılıyordur. Ama deneyeme değer bir domain, tabi İngilizce olarak doğru yazılışını aldıysanız.
 

DomainMarket

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
1 Eki 2019
141
126
plural yani çoğul versiyonu daha iyi olabilir. Google'da çoğul olanı 2 kat daha fazla aranıyor. Ama ilginç olarak ikisinin de sonuç oranı çok az. Belki bu terimler yerine başka terimler kullanılıyordur. Ama deneyeme değer bir domain, tabi İngilizce olarak doğru yazılışını aldıysanız.
Genellikle bir domain almadan önce aranma sayısına bakıyorum fakat bu domain için kelimenin aranma popülaritesini önemsemedim hocam çünkü spesifik kullanılan bir kelime ve sadece bu iş ile uğraşan kişilerin search edeceği bir kelime ve genel kullanıcı çekerek ads üzerine proje yapılacak bir kategori değil. Ayrıca, bu yazılımı satan firmalar genellikle hedef kitlelerine sosyal meyda üzerinden reklam ile ulaşarak satış sağlıyorlar (şimdilik...) O sebeple sonuç oranının düşüklüğü pek takıldığım bir konu olmadı. Aranma ve kullanılma durumu tekil hali ile yaygın bu kavram için. Yani “algorithmic bot” veya “algorithmic trading” olarak kullanılıyor. Başka diğer konularda sizinde söylediğiniz gibi çoğul versiyonlar kullanılabiliyor fakat bu kavramda tekil versiyon ile kullanılıyor. Hedef kitlem, bu işi yapan ve trader lara bu botları satan yazılımcı firmalar. (Oldukça karlı bir sektör bu arada. Bir tanıdığımın bir bot için 1.800 $ verdiğini biliyorum bir yıl önce.) Kaydettiğime değeceğine inanıyorum, şahsi inancım maksimum 2-3 senelik zaman zarfını doldurmadan taliplileri ile karşılaşacağı yönünde. İnşallah, tahminimde yanılmam.. Fikrinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Sektörün eski ve tecrübeli isimlerinden biri olarak sizin fikirlerinizi duymak beni mutlu etti..
 
  • Beğen
Tepkiler: ArifSengoren
PREMIUM DOMAIN SALES


 
Domainciler
Üyelere Özel grup · 3.240 üye
Gruba Katıl
 

DESTEKLİYORUZ

Online İstatistikleri

Çevrimiçi kullanıcılar
0
Çevrimiçi ziyaretçiler
6
Toplam ziyaretçi
6

Forum istatistikleri

Konular
796
Mesajlar
1,890
Kullanıcılar
555
Son üye
nurettingul
Take Control of Your Domain Names

Hakkımızda

  • 30 Eylül 2019 da yayın hayatına başlayan forumumuz domain sektörüne ilgi duyan kişileri bilgilendirmek ve bir araya getirmek amacıyla kurulmuş, arşiv niteliği taşımaktadır. Burada yapacağınız ticaretin forumu bağlayıcı bir yanı yoktur. Kendi önleminizi almanız sizin yararınıza olacaktır..
  • Yer sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan DomainKafe.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre içerik sağlayıcı TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  • K.V.K. kapsamında IP, mail ve telefonunuz yapacağınız işlemleri takip etmek ve gerektiğinde sizinle iletişime geçmek için kayıt altına alınmaktadır. Herhangi bir üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır. Daha detaylı bilgi almak için "Gizlilik Politikası" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz..

Hızlı Menü

Kullanıcı Menüsü