Anket Değerleme Yazısı

Domain Yurdu

Domain Satın Alma & Satış Platformu

Sekme

AfMeSu

Dünya vatanım, tüm iyiler kardeşim..
KURUCU
SMS ONAYLI
30 Tem 2019
526
676
Konya
www.cizgi.com
Evet arkadaşlar, anketlere samimi cevaplar verenlere teşekkür ediyorum. Oyun çağında olup ergenliklerini yapanları da hoş görüp konu hakkındaki görüşlerimi belirtmek istiyorum.​
Anketlere bakıp gördüklerimi dillendirmek ve zaman zaman yaptığım gibi neler yapılmalı düşüncelerimi burada yeniden gündeme getirmek istiyorum.​
İlk olarak şunu belirtmeliyim. Moralinizi bozmak istemem ama çoğu portföyde kaliteli domain yok hatta üzülerek söylemeliyim ki yine çoğu portföy çöp domainlerle dolu. Öncelikle bunu kabullenerek başlamalıyız. Önce kendimiz kabul etmeliyiz. “Evet benim kaliteli domainim yok” diyebilirsek sonraki adımlar bizim için çok daha hızlı ilerleyecek ve önümüzü görerek, adımlarımızı yere sağlam basarak ilerlememizi sağlayacaktır.​
Benim amacım sizlerin moralini bozmak, üzmek, rencide etmek değil, benim düştüğüm hatalara sizlerin düşmemesinin bir nebze önüne geçmek, daha önce benim hikayemi paylaşmıştım. Ama görmeyen arkadaşlar öğrenmek isteyen arkadaşlarla tekrar paylaşabilirim.​
Anket konusuna gelecek olur isek; ben neler gördüm öncelikle onu söyleyeyim. Ben halen ısrarla boştaki domainlerin hunharca kaydedildiğini gördüm, kalite bilincinin olmadığını gördüm, ek bir gelir elde etmek için eldeki paraların da çarçur edildiğini gördüm, domaine bütçe ayırmadan zengin olma hayalleri kuranları gördüm vb. bu liste uzar gider. Konuyu fazla dağıtmadan kısa kısa geçmek istiyorum.​
Arkadaşlar bu işte ilerlemek istiyorsanız bi kaç şeyde kendimiz geliştirmemiz gerekiyor. Ben tecrübemi paylaşıyorum sadece, yok arkadaş, ben bildiğim yolda ilerleyeceğim diyorsanız da tabi o sizin tercihiniz.​
Nedir o birkaç şey, - bütçe – bilinç – sabır​
Kısa kısa geçmek gerekirse, kaliteli domain almak istiyorsanız belli bir bütçenizin olması şart. İhalelere çıkan domainler için bile sizden başka back eden yoksa en az $69 gerekiyor. Yılda 100 domain alacağınıza (ki bu yaklaşık $800 yapar) sadece 1 tane kaliteli almanız yeterli olur. “İyi güzel diyorsun da kaliteli domainleri nereden bulacağız” diyenler olacaktır. Sonra yazacağım bir yazıda da bu konudaki düşüncelerimi dile getireceğim.​
Bilinç, bilinci ben kısaca şöyle ifade edebilirim. Yeterli olur diye de düşünüyorum. Boştaki domaini kayıt eden arkadaşlar, “bana göre güzel, bana göre iyi” diyerek alıyor. Ama herkes senin gibi düşünmüyor. Sen bana göre diye alınca, bana göre deyip alacaklar da zaten bana göre deyip boştaki alan adlarını alıyorlar. Ama “herkese göre” kaliteli olan alan adlarını aldığınız zaman ilerleme sağlayabiliyorsunuz. Örneğin, anketdegerlemeyazisi.com u alayım anketleri burada değerlendirecek biri gelir alır diye düşünüyoruz çoğumuz domain alırken. Ama yapılması gereken anket.com/net/org – degerleme.com/net/org – yazi.com/net/org domainlerini almak .. bir alt seviyesi anketdegerleme.com – degerlemeyazisi.com – anketyazisi.com gibi seçenekler olabilir ki olmasın bence…​
Elimizdeki domainlerin hepsini verip kaliteli 10 - 20 domain almayı herkes ister. Ama öyle bir seçenek yok o yüzden adım adım ilerlemek gerekiyor.​
Diğer bir husus sabır. Domain sektörü kısa vadede işleyen bir sektör değil (ki ben de bu yanılgıya başlarda ciddi anlamda düştüm.). Dijital arsa gibi değerlendirdiğin zaman ekmek yedirir. Ben emlakçıyım hızlı al sat yaparım diyenler de ciddi emeklerinin sonucu ilerleyebilir tabi. Ama yine kendilerini geliştirdiklerinde kenara bir kaç arsa koyarlar.​
Sonuç olarak arkadaşlar domain sizin için neyi ifade ediyor onu belirleyip ona göre yol almakta yarar var. Başta da dediğim gibi benim amacım benim hatalarıma düşmemeniz, emek emek kazandığınız paraları yanlış yatırımlarla çarçur etmemeniz. Biz bildiğimiz yolda ilerleyeceğiz derseniz de saygı duyarız, yardımlaşıp bilinçlenelim derseniz de yardımcı olmaya çalışırız.​
“Bedava peynir sadece fare kapanında olur.”​
Saygılar;​

Konudaki linki görebilmek için lütfen Üye Girişi yapınız, üye değilseniz Üye OLunuz..

2016 Facebook Grup Anket Sonucu Değerleme Yazım

PREMIUM DOMAIN SALES

Domainciler
Üyelere Özel grup · 3.240 üye
Gruba Katıl

DESTEKLİYORUZ

Online İstatistikleri

Çevrimiçi kullanıcılar
0
Çevrimiçi ziyaretçiler
7
Toplam ziyaretçi
7

Forum istatistikleri

Konular
783
Kullanıcılar
545
Son üye
Levent41
Take Control of Your Domain Names

Hakkımızda

• 30 Eylül 2019 da yayın hayatına başlayan forumumuz domain sektörüne ilgi duyan kişileri bilgilendirmek ve bir araya getirmek amacıyla kurulmuş, arşiv niteliği taşımaktadır. Burada yapacağınız ticaretin forumu bağlayıcı bir yanı yoktur. Kendi önleminizi almanız sizin yararınıza olacaktır..
  • Yer sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan DomainKafe.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre içerik sağlayıcı TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  • K.V.K. kapsamında IP, mail ve telefonunuz yapacağınız işlemleri takip etmek ve gerektiğinde sizinle iletişime geçmek için kayıt altına alınmaktadır. Herhangi bir üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır. Daha detaylı bilgi almak için "Gizlilik Politikası" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz..

Hızlı Menü

Kullanıcı Menüsü