Aynı Domain Aynı Anda 2 Farklı Platformda Satıldı

Domain Yurdu

Domain Satın Alma & Satış Platformu

Sekme

AfMeSu

Dünya vatanım, tüm iyiler kardeşim..
KURUCU
SMS ONAYLI
30 Tem 2019
525
676
Konya
www.cizgi.com
sedo-afternic.jpgİlk defa geliyor başıma..
Sabah uyandığımda SEDO ve Afternic'ten mail gelmiş. Ufak bi domain satışı gerçekleşmiş hemen al olarak fiyatlandırdığım.. İki mailin de aynı domaini işaret ettiğini görünce uyku sersemliğiyle "GoDaddy zaten Sedo'yu almıştı" diye düşündüm. Sonra afyonum patlayınca düştü jeton.. GoDaddy Uniregistry'i almıştı.. :).​
Afternic'ten yapılan alım neticesinde domain transferi gerçekleşmiş bile (domainler GoDaddy'de olunca hızlı transfer oluyor)​
Aynı kişi mi aldı domaini bilmiyorum, ya Sedo'dan iptal maili gelecek (kişi başka platformdan almış, satışın iptal edilmesini istiyor gibilerinden), ya da transfer bilgileri gelecek (ki bu üzüldüğüm bir nokta olur, iki kişi aynı anda almış demektir domaini.. Sedo'dan alan kişi mağdur olacak demektir.)​
Sedo'dan iptal maili gelirse sorun yok tabi ama transfer bilgileri iletilirse haliyle ben geri dönüş yapacağım durumu.. Sedo komisyonumu ver, beni alakadar etmez gibi kendini koruyan bir tavır alacak biliyorum (ki bütün platformlar aynı tavrı alır, sıkıntı olarak da görmüyorum, çarkın dönmesi için bu işin ticari boyutunun olduğunu biliyorum) ek olarak Sedo'nun komisyonunu da öderim sorun değil.. Ama ben alıcının mağdur olmasına üzülürüm böyle bir şey olur ise..

Komisyon oranlarını da konu içinde belirtmiş olayım; Sedo %15 - Afternic %20
Kendi park sistemimi kullanmama rağmen 4-5 yabancı platformda hemen al fiyatlarıyle listeli domainler.. Aynı anda alınması ilk kez yaşadığım bir hadise.. Umarım bir mağduriyet yaşatmadan sorun çözülür..​
Konudaki gelişmeleri de konu altına ilave edeceğim..​

ArifSengoren

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
7 Eki 2019
71
112
Çok büyük ihtimalle, aynı şirket/kurum için iki farklı kişi tarafından ya da baya bilinçsiz aynı kişi tarafından alındı gibime geliyor. Fiyat ne kadardı, söyleme şansınız var mıdır?

• Beğen
Tepkiler: AfMeSu

AfMeSu

KURUCU
SMS ONAYLI
30 Tem 2019
525
676
Konya
www.cizgi.com
Yüksek bir meblağ değil.. Ama dediğiniz gibi rakam düşük olunca aynı kişinin alma ihtimali üzerinde durdum ben de..

Çok büyük ihtimalle, aynı şirket/kurum için iki farklı kişi tarafından ya da baya bilinçsiz aynı kişi tarafından alındı gibime geliyor. Fiyat ne kadardı, söyleme şansınız var mıdır?

AfMeSu

KURUCU
SMS ONAYLI
30 Tem 2019
525
676
Konya
www.cizgi.com
Tam ben Sedo ya ne yazsam diye düşünürken, Sedo dan mail geldi.. Who is bilgileri size ait değil gibi .. Alan adının halen sizde olup olmadığını teyit edin gibilerinden..​
Ben de alan adının artık bende olmadığını belirtip özür diledim..​
Sedo da portföyümü daha dikkatli yönetmemi istedi.. Normalde komisyonunu talep edebileceklerini ama bu seferlik iyi niyetli olduğumu görüp talep etmeyeceklerini, bundan sonra böyle bir sorunda komisyon bedelini isteyebileceklerini ilettiler.. Ben de teşekkür edip, daha dikkatli olmaya çalışacağımı belirttim..​
Sorun sanırım halloldu :) Gerçi alıcıdan ses seda yok.. Sanırım aynı kişi olunca GoDaddy üzerinden domaini paneline aldı, kulağının üzerine yattı :)

PREMIUM DOMAIN SALES

Domainciler
Üyelere Özel grup · 3.240 üye
Gruba Katıl

DESTEKLİYORUZ

Online İstatistikleri

Çevrimiçi kullanıcılar
0
Çevrimiçi ziyaretçiler
2
Toplam ziyaretçi
2

Forum istatistikleri

Konular
780
Kullanıcılar
544
Son üye
vonali26
Take Control of Your Domain Names

Hakkımızda

• 30 Eylül 2019 da yayın hayatına başlayan forumumuz domain sektörüne ilgi duyan kişileri bilgilendirmek ve bir araya getirmek amacıyla kurulmuş, arşiv niteliği taşımaktadır. Burada yapacağınız ticaretin forumu bağlayıcı bir yanı yoktur. Kendi önleminizi almanız sizin yararınıza olacaktır..
  • Yer sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan DomainKafe.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre içerik sağlayıcı TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  • K.V.K. kapsamında IP, mail ve telefonunuz yapacağınız işlemleri takip etmek ve gerektiğinde sizinle iletişime geçmek için kayıt altına alınmaktadır. Herhangi bir üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır. Daha detaylı bilgi almak için "Gizlilik Politikası" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz..

Hızlı Menü

Kullanıcı Menüsü