Danimarka Merkezli team.blue, Natro’yu Satın Alıyor

Domain Yurdu

Domain Satın Alma & Satış Platformu

Zohi

EmreKarakaya

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
Ülkemizin önde gelen

Konudaki linki görebilmek için lütfen Üye Girişi yapınız, üye değilseniz Üye OLunuz..

sağlayıcılarından Natro, Danimarka merkezli team.blue tarafından satın alınıyor. Firmanın satın alınma değeri açıklanmayacak.

1999 yılında kurulan ve ülkemizde yaklaşık 540 bin alan adına ve 120 bin müşteriye sahip Natro Danimarka merkezli team.blue şirketine satılıyor. Danimarkalı şirket satın alma ile Natro firmasının hisselerinin %100’üne sahip olacak. Firmanın İstanbul merkezindeki 70 çalışanı CEO Nedim Mitrani liderliğinde çalışmaya devam edecekler. Şirket Natro ile bölgede genişlemek ve söz sahibi olmak istiyor.

Natro firmasını satın alan team.blue şirketi Avrupa çapında 30’dan markaya ve 1000’den fazla çalışanı barındırıyor. Şirket Türk alan adı yatırımcılarının da yakından tanıdığı Register.it, Amen.pt, Nominalia, Transip, Names.co.uk ve Dandomain gibi şirketlere sahip. Team.blue sahip olduğu şirketlerle beraber yaklaşık 5 milyon alan adına ve 2 milyon müşteriye hizmet veriyor. Şirket ayrıca 250 milyon euro konsolide gelir açıkladı.

Satışa daha önceden ülkemizde İyzico ve Hürriyet Emlak satışları da dahil olmak üzere 34 satışa danışmanlık vermiş Odin Financial Advisors danışmanlık verdi. Danimarkalı firma satış rakamlarını açıklamayacaklarını belirtti.

Satın alma ile ilgili;
Natro’nun vizyonunun tüm team.blue da başardıklarımızla nasıl mükemmel bir şekilde birleştiğini görmek canlandırıcı. Türkiye’deki işletmeler için kullanımı kolay ve güvenilir dijital araçlar sunmak Natro’nun misyonunun merkezindedir. Natro müşterileri için her gün bu sözü veren 70’den fazla yeni meslektaşımı ağırlamaktan heyecan duyuyorum.
Jonas Dhaenens, team.blue CEO’su
Natro’nun kurucuları olarak bizim için hayatımızın çalışmalarını iyi ellere teslim etmek gerçekten önemliydi. team.blue, tıpkı bizim gibi girişimciler tarafından yönetilen Avrupa’nın önde gelen ev sahiplerinden biridir ve bu nedenle bu büyük karar için ideal ortaktır. Başlangıçtan sonuna kadar iyi bir uyum ve sonuna kadar güvenilir, adil ve saygılı bir atmosferdi.
Tolga Kabakci ve Hüseyin Caymaz, Natro Kurucuları
Natro’nun team.blue’ya katılma olasılıkları beni heyecanlandırıyor. Şimdi en büyük Avrupalı ev sahiplerinden biri tarafından desteklenen Natro, ürünleri ile müşterileri şaşırtmaya devam edecek ve Türk segmentinde daha da büyümeyi hedefleyecek. Bu, Natro’nun başarı öyküsünde yeni bir bölüm!
Nedim Mitrani, Natro CEO’su
Satın alma ile ilgili ayrıntı geldikçe haberimizi güncelleyeceğiz.

Kaynak:

Konudaki linki görebilmek için lütfen Üye Girişi yapınız, üye değilseniz Üye OLunuz..

 
PREMIUM DOMAIN SALES


 
Domainciler
Üyelere Özel grup · 3.240 üye
Gruba Katıl
 

DESTEKLİYORUZ

Online İstatistikleri

Çevrimiçi kullanıcılar
0
Çevrimiçi ziyaretçiler
2
Toplam ziyaretçi
2

Forum istatistikleri

Konular
728
Mesajlar
1,781
Kullanıcılar
507
Son üye
emre47
Take Control of Your Domain Names

Hakkımızda

  • 30 Eylül 2019 da yayın hayatına başlayan forumumuz domain sektörüne ilgi duyan kişileri bilgilendirmek ve bir araya getirmek amacıyla kurulmuş, arşiv niteliği taşımaktadır. Burada yapacağınız ticaretin forumu bağlayıcı bir yanı yoktur. Kendi önleminizi almanız sizin yararınıza olacaktır..
  • Yer sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan DomainKafe.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre içerik sağlayıcı TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  • K.V.K. kapsamında IP, mail ve telefonunuz yapacağınız işlemleri takip etmek ve gerektiğinde sizinle iletişime geçmek için kayıt altına alınmaktadır. Herhangi bir üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır. Daha detaylı bilgi almak için "Gizlilik Politikası" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz..

Hızlı Menü

Kullanıcı Menüsü