Davam Hakkında Bilgi

Domain Yurdu

Domain Satın Alma & Satış Platformu

AfMeSu

Dünya vatanım, tüm iyiler kardeşim..
KURUCU
SMS ONAYLI
30 Tem 2019
558
693
Konya
www.cizgi.com
Domain alırken genelde arşiv kayıtlarına bakarım, +18 ve kumar sitesi olarak kullanılmış mı diye.. Ama arşiv kayıtlarından başka bir veriyi anlayamam ben.. Bunu belirttikten sonra davam hakkında bilgi vereyim..

2011 yılında aldığım bir domain için 2013 yılında bana devletin bir kurumu tarafından dava açıldı. (domainin önceki sahibinin projesi yüzünden..) Dava devam ettiği için kurum hakkında bilgi vermeyeyim ama sohbetlerde dillendirmişimdir genelde.. Siz de tahmin etmişinizdir..

Savcıya derdimi anlattım, savcı konu hakkında bilgi sahibi olmadığını iletti.. Hakim karşısına çıktım.. 2 dosya hazırlayıp tek tek sayfa sayfa anlattım.. Hakim de konu hakkında bilgi sahibi olmadığını iletti.. Ve bilirkişi atandı.. Bilirkişi de fazla bilgi sahibi değildi sektör hakkında ama "el değiştirmiş" gibi bir ibareyi göstererek o dönemlerde beraat ettim..

Ama devlet kurumu temyize gitti ve dava 2018 de tekrar ele alındı, 2019 da 2 kez daha hakim karşısına çıktım.. Yine derdimi anlattım.. Karar duruşmasına katılmamıştım ama yine beraat kararı çıktı ama bu kez de kopyala/yapıştır mağduru oldum ve karşı tarafın avukat masrafını bana yazmışlar.. (aynen bunu söylediler..) Beraat eden birine avukat masrafının yansıtılamayacağını da belirtmiş olayım burada..

Bu avukat masrafını düzelttirmek için dilekçe vermeye gittiğimde son alınan bilirkişi raporunda "domainin 2009 dan beridir bana ait olduğunu, ama verilere ulaşılamadığı için beraat vb." gibi ibareler gördüm.. Yani "aslında suçlu olduğum ama suç teşkil eden verilere ulaşılamadığı için beraat" gibi bir kararın verildiğini görünce, bilişkişilerin ne kadar bilgili olduğunu sorguladıktan sonra karşı tarafın bu bilişkişi raporuna güvenerek tekrar temyize gittiğini öğrendim ve ben de bilişkişi raporuna itiraz dilekçemi verdim haliyle.. (domainin yıl yıl sahipleri, arşiv ekran görüntüleri, ihaleye çıktığı, satın aldığım dönemdeki mailler, ödeme zamanımdaki kredi kartı ekstresi vb. eklerle..)

Çevremdeki avukatlar da fazla bilgili olmadığı için her davaya kendim katıldım ve basit düzeyde anlattım hakime.. (Sektörün içinde yer alan bilgili avukatlar da mevcut elbette, konu hakkında bilgi sahibi savcı ve hakimlerin de olduğuna inanıyorum..) Ama maalesef bilişim konusunda zayıf olan hukuk sistemimiz, işin içine bir de domain sektörü girince iyice anlaşılmaz düzeyde görünüyor.. Dava devam edecek bakalım.. Sonuçtan sizleri haberdar ederim..

2011 yılında bir evi kiralamış kötü kadınlar ama 2013 de baskın oluyor, o dönemdeki kiracılar sorgulanıyor gibi.. Ben bile ufak bir araştırmayla domainin sahibine ulaştım.. Who is gizli olsa da devlet kanalıyla firmadan domain sahibi, host sahibi, site sahibi bilgilerini almak çok kolay ve bu olay yaşanırken yapılmalıydı bu takip..

to be continued..
 

Kaplan

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
30 Eyl 2019
30
32
36
Samsun, Türkiye
doyosi.com
Geçmiş olsun. Gerçekten çok saçma bir hukuk sistemimiz var. Herkesin bu alanda bilgili olmasını beklemek doğru değil ancak bilişim suçları diye bir birim kuruyorsan bilişim mahkemeleri de kurup ona göre bir kadro eğitmen gerekiyor.

1 saatlik bir araştırma muhtemelen yetecekken 8 yıldır halen devam edecek olması gerçekten üzücü. Boşuna masraf, zaman ve motivasyon kaybı.
Böyle olduğu sürece bu ülkede çok dosya var diye ağlayan hukukçulara acımıyorum açıkcası ama olan vatandaşa oluyor.

Allah sabır versin.

Benim de bir kıdem tazminatı mahkemem var. Madde var iş hukukunda kıdem tazminatı davaları açıldıktan sonra bir ay içinde olumlu ya da olumsuz sonuçlanmalı diye.

Bize mahkeme gününü müracaattan 6 ay sonraya verdiler. Dosya çokmuş. Yatan maaş belli, çalışma süresi belli, kurum hesaplarından çıkış yaptıysa tazminat için mahkemeye dekont verecek yapmadıysa yapmadım diyecek bununla ilgili 6 mahkemenin 2 sinde 1000'lerce dosya varmış.

Hukukçuların kanunu esnettiği yerde hepimize Allah kolaylık versin...
 
  • Beğen
Tepkiler: AfMeSu

AfMeSu

Dünya vatanım, tüm iyiler kardeşim..
KURUCU
SMS ONAYLI
30 Tem 2019
558
693
Konya
www.cizgi.com
BTK ile davam geçtiğimiz yıl neticelenmiş, beraat kararına rağmen vekalet ücreti tarafıma yansıtılmıştı.. Temyize götürdüğüm dava pandemiden dolayı epey geç görüldü ama karar düzeltildi.. Sektörümüzü hakime, savcıya anlatamıyoruz, bilirkişiler bile yeterince bilmiyor.. Davamda BTK bile konuyu bilmiyordu.. Bir tarafım bilirkişi ol diyor (nasıl olunur hiç fikir sahibi değilim) bir tarafım hiç bulaşma diyor..
 
PREMIUM DOMAIN SALES


 
Domainciler
Üyelere Özel grup · 3.240 üye
Gruba Katıl
 

DESTEKLİYORUZ

Online İstatistikleri

Çevrimiçi kullanıcılar
0
Çevrimiçi ziyaretçiler
3
Toplam ziyaretçi
3

Forum istatistikleri

Konular
825
Mesajlar
1,931
Kullanıcılar
565
Son üye
doomregist
Take Control of Your Domain Names

Hakkımızda

  • 30 Eylül 2019 da yayın hayatına başlayan forumumuz domain sektörüne ilgi duyan kişileri bilgilendirmek ve bir araya getirmek amacıyla kurulmuş, arşiv niteliği taşımaktadır. Burada yapacağınız ticaretin forumu bağlayıcı bir yanı yoktur. Kendi önleminizi almanız sizin yararınıza olacaktır..
  • Yer sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan DomainKafe.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre içerik sağlayıcı TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  • K.V.K. kapsamında IP, mail ve telefonunuz yapacağınız işlemleri takip etmek ve gerektiğinde sizinle iletişime geçmek için kayıt altına alınmaktadır. Herhangi bir üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır. Daha detaylı bilgi almak için "Gizlilik Politikası" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz..

Hızlı Menü

Kullanıcı Menüsü