Domain Değerini Nasıl Belirliyorsunuz?

Domain Yurdu

Domain Satın Alma & Satış Platformu

Sekme

Aykutdogan

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
25 Eki 2019
47
31
Merhaba,

3 gün önce Mısır'dan 100$ teklif gelen bir alan adı için, 4600$ karşı teklifte bulunuluyor ve karşı taraf teklifi kabul etmesine rağmen ödeme yapmıyor. Yapmadığı için make offer olan bu domaine 10.000$ buy now yapiliyor ve şuan arkadaş 8.000$ teklif vererek domaini almaya çalışıyor. Sorum şu, 4.600$'a domainin ödemesini yapıp alsaydı domain değeri dışındamı satılmış olacaktı? 4600$'a ödeme yapmayan ama Şuan 8000$'a ödeme yapan adam!

Şahsımca bir domain alırken o domain üzerine kurulmuş bir firma var mı? Daha önce satıldığı bir rakamı var mı, almış olduğu teklifler, dolu uzantılarında satışlar mı var yoksa siteler mi kurulu diye bir çok şeye bakarım fakat domain değeri nasıl anlaşılır veya nasıl belirlenir bunun hakkında bir görüşü olan var mı?

Forumda 2015 yılıydı galiba yanlış hatırlamıyorsam 18$'a bana kalmış bir domaini 1 yıl sonra 2.500$'a afternic'ten sattım. 18$ onun değeri olmadığını düşündüm, ama forumda binlerce kişi 19$ vermemişti.


Konudaki linki görebilmek için lütfen Üye Girişi yapınız, üye değilseniz Üye OLunuz..
Konudaki linki görebilmek için lütfen Üye Girişi yapınız, üye değilseniz Üye OLunuz..

 

AfMeSu

Dünya vatanım, tüm iyiler kardeşim..
KURUCU
SMS ONAYLI
30 Tem 2019
525
676
Konya
www.cizgi.com
İhaleye girenler, ihaleden alanlar ya da forumlardan alanlar.. yani kısaca son kullanıcı olmayanlar domainleri ucuza almak zorunda.. Alırken kazanmak zorunda.. Bu yatırımcılar son kullanıcı fiyatını iyi belirlerse ve son kullanıcıya ulaştırabilirse domainlerini güzel kârlar elde edebilmekte..

Domainlerin elle tutulur fiyatları yok.. Bi yeni kayıtların ortalama 10 dolar olduğunu biliyoruz.. Ama elinize bir elmas geçerse elmas değerlemesi yapmak zorundasınız.. Elmasa doğru bir değerleme yapmazsanız elinizden ucuza alırlar.. Çöpe elmas değerlemesi yaparsanız hayal kurarak geçer günleriniz..​
O yüzden doğru domain, doğru maliyet, doğru fiyatlandırma, doğru zaman, doğru müşteri..

Domain Değerleme Kriterleri'ni de bu vesileyle bir kez daha hatırlatmış olalım..​
Ben 3 ayda bir.. En fazla 4 ayda bir listemi bir gözden geçiririm.. Değerlenen, değeri düşen domainlerimi tespit edip doğru fiyatlandırma yapmak için ince eleyip sık dokurum.. Herkese de bu yöntemi tavsiye edebilirim. Yeni olan bir hitten domaini çok daha yükseğe satacakken bedavaya satmanızın önüne geçebilirsiniz.. Ya da fuzuli uzatma maliyetlerine katlandığınız alan adlarını elden çıkararak maliyetinizi kısmış olabilirsiniz..​
 
PREMIUM DOMAIN SALES


 
Domainciler
Üyelere Özel grup · 3.240 üye
Gruba Katıl
 

DESTEKLİYORUZ

Online İstatistikleri

Çevrimiçi kullanıcılar
0
Çevrimiçi ziyaretçiler
5
Toplam ziyaretçi
5

Forum istatistikleri

Konular
780
Mesajlar
1,873
Kullanıcılar
544
Son üye
vonali26
Take Control of Your Domain Names

Hakkımızda

  • 30 Eylül 2019 da yayın hayatına başlayan forumumuz domain sektörüne ilgi duyan kişileri bilgilendirmek ve bir araya getirmek amacıyla kurulmuş, arşiv niteliği taşımaktadır. Burada yapacağınız ticaretin forumu bağlayıcı bir yanı yoktur. Kendi önleminizi almanız sizin yararınıza olacaktır..
  • Yer sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan DomainKafe.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre içerik sağlayıcı TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  • K.V.K. kapsamında IP, mail ve telefonunuz yapacağınız işlemleri takip etmek ve gerektiğinde sizinle iletişime geçmek için kayıt altına alınmaktadır. Herhangi bir üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır. Daha detaylı bilgi almak için "Gizlilik Politikası" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz..

Hızlı Menü

Kullanıcı Menüsü