Domain Değerleme Siteleri Ne Kadar Gerçeği Yansıtıyor?

Domain Yurdu

Domain Satın Alma & Satış Platformu

Sekme

umut

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
30 Eyl 2019
21
9
Başlıktan da anlaşılacağı gibi domain Değerleme Siteleri sizce ne kadar gerçeği yansıtıyor veya kullanıyor musunuz? Ben örneğin go daddy domain Değerleme ve natro domain Değerleme sayfasını kullanıyorum ama pek bu sayfaların gerçeği yansıttığını düşünmüyorum.
Ben kendi adıma domain Değerlemesi yaparken jenerik değilse eğer alanadı, dolu olan uzantılarını kontrol ederim, sektörel domain olmasını severim,domainin yaşını da ayrıca önemserim.
Peki siz neler düşünüyorsunuz?

Kaplan

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
30 Eyl 2019
30
32
36
Samsun, Türkiye
doyosi.com
Hiç bir şekilde gerçeği yansıtmıyor özellikle Türkçe domainler için.

Alpermarket.com anlamsız bir domain 753$ değer biçiyor

Alpershop.com a 900+$ değer biçiyor.

İngilizce kelime değerleri var ona göre yorum yapıyor.

Altına da koymuş ibareyi bak 20'ye al diye..
Satış politikası...

• Beğen
Tepkiler: AfMeSu

DomainMarket

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
1 Eki 2019
142
127
Özellikle yabancı (ingilizce) domainler için ciddi anlamda fikir verebildiğine inanıyorum özellikle godaddy nin değerleme sisteminin. Tabi ki hatalı değerlemeleride var ingilizcelerde dahi fakat en azından ciddi muadillerinin yakın tarihdeki satışları ciddi bir değerleme kıstası bence... Estibot için düşüncem tamamen saçmaladığına inanıyorum neredeyse, dataları yanlış çektiğini ve düzgün güncellemediğine inanıyorum. Fakat godaddy auctions ciddi sirkülasyonun olduğu bir yer devamlı ve aynı veya benzer domainlerin şayet yakın tarihse, satış rakamları bence önemsenmeye değer çoğu zaman...
He tabi Türkçe alan adları için sistemin doğru çalışır bir tarafı bencede yok.. Türkçe alan adı piyasasının zaten mevcut haliyle rakamsal değerleme önerecek bir veritabanı bile yok bana kalırsa..

• Beğen
Tepkiler: umut

MixedMind

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
9 Eki 2019
18
4
Bu tarz araçlar fazla değer biçiyor müşteriyi gaza getirip kendi sitesi üzerinden sattırabilmek için ama bir de şöyle düşünmek lazım belki de bu işler yeterince değer görmediği için bize o değer çok uzak geliyor.

COM

-
YÖNETİCİ
SMS ONAYLI
17 Eyl 2019
56
48
41
dünya
domain değerlerme sitelerine , düşen domainleri sorgulatın binlerce dolar diyecek. peki binlerce dolar ise neden düşüyor ?

PREMIUM DOMAIN SALES

Domainciler
Üyelere Özel grup · 3.240 üye
Gruba Katıl

DESTEKLİYORUZ

Online İstatistikleri

Çevrimiçi kullanıcılar
0
Çevrimiçi ziyaretçiler
4
Toplam ziyaretçi
4

Forum istatistikleri

Konular
783
Kullanıcılar
545
Son üye
Levent41
Take Control of Your Domain Names

Hakkımızda

• 30 Eylül 2019 da yayın hayatına başlayan forumumuz domain sektörüne ilgi duyan kişileri bilgilendirmek ve bir araya getirmek amacıyla kurulmuş, arşiv niteliği taşımaktadır. Burada yapacağınız ticaretin forumu bağlayıcı bir yanı yoktur. Kendi önleminizi almanız sizin yararınıza olacaktır..
  • Yer sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan DomainKafe.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre içerik sağlayıcı TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  • K.V.K. kapsamında IP, mail ve telefonunuz yapacağınız işlemleri takip etmek ve gerektiğinde sizinle iletişime geçmek için kayıt altına alınmaktadır. Herhangi bir üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır. Daha detaylı bilgi almak için "Gizlilik Politikası" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz..

Hızlı Menü

Kullanıcı Menüsü