Domainlerinizi GoDaddy'de Açık Artırıma Çıkarma

Domain Yurdu

Domain Satın Alma & Satış Platformu

Zohi

AfMeSu

Dünya vatanım, tüm iyiler kardeşim..
KURUCU
SMS ONAYLI
30 Tem 2019
536
679
Konya
www.cizgi.com
Domainlerinizi GoDaddy'de toptan ya da tek tek açık artırıma çıkarabilirsiniz..

Yapmanız gereken ilk şey; yıllık açık artırım üyeliği satın almak..

Bu üyelikle hem domainlerinizi açık artırımlara çıkarabilecek, hem de açık artırımlara çıkan domainlere teklifler verebileceksiniz..

Bugün itibariyle görünen o ki yıllık üyelik aidatı 14,99 TL

09.jpg

01.jpg

Üyeliği satın aldıktan sonra giriş yapıyoruz.. Giriş ekranında "Satış Listesi" menüsü altında "Alan Adı Listele" seçeneğini seçiyoruz..
02.jpg

Gelen ekranda "birden çok liste oluşturun" a tıklayarak aynı anda birden fazla domaini artırıma çıkarabilirsiniz..
03.jpg

Ama biz tek bir domaini listelemeyi anlatmaya devam edelim.. Domainimizi ve uzantısını girdikten sonra "liste türü"nden domaini nasıl listeleyeceğimizi seçip ilerleyebiliriz..
04.jpg

"7 Günlük Genel Açık Artırma" olarak seçtiğimiz liste türüne göre seçenekler önümüze geliyor.. Önümüze gelen seçeneklerden bazıları ekstra ücrete tabi olduğu için bu adımlarda dikkatli olmanızda yarar var..

İlk açık artırım teklif tutarı
Rezerve fiyatı
Domain kategorileri
Açıklama

bilgileriniz bu adımda giriyoruz..
05.jpg

Sonra; domainlerinizi göz önüne çıkarmak için yine ücretli servisler konusunda bizleri uyarıyor.. Buradan doping alarak ya da almayarak yolumuza devam ederken önemli bir husus çıkıyor karşımıza.. "Ödeme Profili" .. Eğer hesap bilgilerinizi tanımlamamışsanız öncesinde tanımlamanız gerekmektedir.. Satış gerçekleşir ise sattıığınız domainin parasını nereye yatırmaları gerektiğini belirten bir ödeme profili oluşturup, evrensel hizmet koşulları, godaddy açık artırım üyeliği sözleşmesi ve fiyatlandırma yapısı bilgisini her zamanki gibi okumadan.! onaylıyor ve SON a tıklıyoruz..
06.jpg

Hepsi bu kadar.. Eğer başlangıçta "premium liste yap" seçeneğini seçerseniz de liste fiyatı belirlediğiniz domainleriniz aramalarda görünür ve satılma şansı artar..
07.jpg
08.jpg

Son olarak GoDaddy komisyonlarını incelemeyi unutmayın..

ÖDEME PROFİLİ
hakkında gelen soruya da konu üzerinden cevap yazalım da veri olarak kalsın burada da..

"Hesap Ayarları" menüsünde "Ödeme Yapılacaklar" seçeneğini seçip, yeni bir hesap tanımlamasına geçiyoruz..

01.jpg

"Alacaklı Ekle" diyerek, gelen formu doldurmaya başlıyoruz..
02.jpg
03.jpg

Son ekranda da bankanızla ilgili bilgileri giriyorsunuz..
04.jpg

ve kayıt ediyorsunuz.. Açık artırımda da burada verdiğiniz ismi tanımlıyorsunuz.. Geçmiş olsun..

Tevfik

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
18 Eyl 2019
14
12
31
Kayseri
Abi sanırım piyasadaki en detaylı anlatım bu olmuştur :) eline emeğine sağlık, güzel paylaşım olmuş.

• Beğen
Tepkiler: AfMeSu

nkada

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
10 Ocak 2020
1
0
başka bir registrar'dan almış olduğum domain'i listelemek için gerekli işlemleri yaptım. DNS ayarlarından godaddy onay kodunu TXT olarak ekledim. Kredi kartımdan ödememi yaptım. Domain adı bekleme listesine eklendi "Beklemede Olanlar" listesinde görüntüledim. Ancak ertesi gün baktığımda hiç bir listede göremedim. GoDaddy telefonları bir hafta içinde sadece iki gün açık hiç bir mail iletişimleri de yok. support@godaddy.com a yazdım. Bu mail kapalıdır diye bir otomatik cevap geldi. customer@godaddy.com'a yazdım, engellendiniz diye bir otomatik cevap döndü. Maksadım polemik yaratmak değil ama şu domain satışını tecrübe etmek istemesem bu arkadaşlarla çalışmayı düşünmezdim.

DomainMarket

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
1 Eki 2019
141
126
başka bir registrar'dan almış olduğum domain'i listelemek için gerekli işlemleri yaptım. DNS ayarlarından godaddy onay kodunu TXT olarak ekledim. Kredi kartımdan ödememi yaptım. Domain adı bekleme listesine eklendi "Beklemede Olanlar" listesinde görüntüledim. Ancak ertesi gün baktığımda hiç bir listede göremedim. GoDaddy telefonları bir hafta içinde sadece iki gün açık hiç bir mail iletişimleri de yok. support@godaddy.com a yazdım. Bu mail kapalıdır diye bir otomatik cevap geldi. customer@godaddy.com'a yazdım, engellendiniz diye bir otomatik cevap döndü. Maksadım polemik yaratmak değil ama şu domain satışını tecrübe etmek istemesem bu arkadaşlarla çalışmayı düşünmezdim.
Açık artırmalarla ilgili sorunlarınız için iletişim kurabileceğiniz mail adresi auctions@godaddy.com
Ayrıca hafta içi gündüz mesai saatleri içinde türkçe iletişim kurabileceğiniz (tüm hafta içi yani beş gün boyunca iletişim kurabilirsiniz) telefon numarası : 0850 390 75 46

Mail kullanacaksınız ingilizce yazmanız gerekli. Telefon ile görüşecekseniz zaten verdiğim telefon Türkçe konuşan çalışanların olduğu türkiye telefonu...

Bu iletişim kanallarından biri ile probleminizi hızlıca çözeceğinizi tahmin ediyorum...

• Beğen
Tepkiler: Kipa ve AfMeSu
PREMIUM DOMAIN SALES

Domainciler
Üyelere Özel grup · 3.240 üye
Gruba Katıl

DESTEKLİYORUZ

Online İstatistikleri

Çevrimiçi kullanıcılar
0
Çevrimiçi ziyaretçiler
3
Toplam ziyaretçi
3

Forum istatistikleri

Konular
797
Kullanıcılar
555
Son üye
nurettingul
Take Control of Your Domain Names

Hakkımızda

• 30 Eylül 2019 da yayın hayatına başlayan forumumuz domain sektörüne ilgi duyan kişileri bilgilendirmek ve bir araya getirmek amacıyla kurulmuş, arşiv niteliği taşımaktadır. Burada yapacağınız ticaretin forumu bağlayıcı bir yanı yoktur. Kendi önleminizi almanız sizin yararınıza olacaktır..
  • Yer sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan DomainKafe.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre içerik sağlayıcı TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  • K.V.K. kapsamında IP, mail ve telefonunuz yapacağınız işlemleri takip etmek ve gerektiğinde sizinle iletişime geçmek için kayıt altına alınmaktadır. Herhangi bir üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır. Daha detaylı bilgi almak için "Gizlilik Politikası" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz..

Hızlı Menü

Kullanıcı Menüsü