Satış Rakamlarına Güven

Domain Yurdu

Domain Satın Alma & Satış Platformu

Zohi

Duyduğunuz satış rakamlarına ne kadar çok güveniyorsunuz.!?

• Kullanılan toplam oy
    11
  • Anket kapatılmış .

AfMeSu

Dünya vatanım, tüm iyiler kardeşim..
KURUCU
SMS ONAYLI
30 Tem 2019
537
679
Konya
www.cizgi.com
İlkokulda çalışkan dediğimiz 4-5 kişi vardı sınıfta (1986-1990 yaşımız da ortaya çıksın :)) Yazılı oluruz. Öğretmen sınav kağıtlarını en çalışkan iki öğrenciye okuturdu.. Ben 3.4.5. falan olurdum.. İlk 2 ye hiç giremedim.. Ama sonradan öğrendim ki yazılıyı okuyan iki çalışkan çocuk kendi kağıtlarında düzenlemeler yapıyormuş, geç de olsa öğrenmiş ve afallamıştım.. Tabi ilk duyduğumda basit düşünüp, "ya sınıfın en çalışkanları nasıl böyle bişey yapabilir" demiştim.. Sonradan düştü tabi jeton, "demek ki sınıfın en çalışkanları değilmişler" diye..​
Şimdilerde bakıyorum bazı satış rakamlarına "bu domain çok güzel rakama gitmiş" diyorum falan .. ama hala çocuk saflığıyla mı düşünüyorum diyorum kendi kendime.. Dereceye girmek gibi bir gayem, gayretim de olmasa da.. İnsan "acaba" diyor duyduğu rakamlara.. "Acaba sağına bi sıfır eklenmiş olabilir mi.!?" 🤔
Peki sizler duyduğunuz satış rakamlarına ne kadar çok güveniyorsunuz.!? Neler önem arzediyor.? Platform, kaynak, kişi vb. kalemlere göre elbette değişir fikirler, sizin düşünceleriniz nedir bu konuda.!?​

DomainMarket

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
1 Eki 2019
141
126
Abi e-ticaret sitelerinde para ile adam tutup pozitif yorumlar yaptırıyorlar bir çok kere ortaya çıktı bu biliyorsun. Buna benzer olarak, “çok satan ve iyi fiyata satan adam/kurum” hem kendini duyurur hem de piyasada güven edinir, bu bir marketing gerçeği... Yani bankani dekontu dahi olsa ortada, bazı satışların reklam amaçlı olduğunu düşünüyorum... Bu gerçekten bir pazarlama stratejisi hoşumuza gitmese bile... Bence durum bununla ilintili... Senin örneğinde ayrıca güzelmiş 🙂👍

DomainDepos

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
26 Ocak 2020
39
36
Türkiye
Yaklaşık 5 - 6 ay kadar önce Çin'de çekilmiş (ya da Çinliler çekmiş), İngilizce alt yazılı bir video izlemiştim. Videoda domain satış rakamlarının gerçekçi olmadığına dair konu geçiyordu. Videonun genel konusu ise domain ticareti ve Çin pazarı üzerineydi. Videoyu sık kullanılanlara eklediğim halde, sonra bir daha bulamadım o videoyu. Ya da ekledim zannedip, eklemedim. Nihayetinde tam da bu konuyla ilgiliydi. Bir e-ticaret uzmanı ısrarla, rakamların en azından pek çoğunun inandırıcı olmadığını anlatıyordu.

• Beğen
Tepkiler: AfMeSu

ArifSengoren

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
7 Eki 2019
70
111
Herhangi bir escrow servisi ile yapılan ve Uniregistry tarafından duyurulan bütün satışlara kefilim. Çok nadir, satıcılar, işlem bitmeden önce satışı duyurup, bir sorun çıkıp satış patladığında sorun olabiliyor. Satışlara kefilim derken şu işleme kefilim:

Alıcı parayı yatırır
Domain alıcıya transfer edilir
Escrow gerekli taraflara ödemeleri yapar

Alıcı ile satıcı bir cinlik yapıp piyasa hareketlenmiş gibi göstermek için böyle şeyler yapılıyorsa, o konuda pek bir fikrim yok. Çok çok çok düşük yüzdeler olduğunu düşünüyorum. Asıl merak uyandıran kısım ise, açıklanmayan satışlar.

Mesela ben son 3 ayda tek müşteri için 564 bin USD'lik brokerage işlemi yaptım ve satışların hiç birini açıklatmadık. Bir de başkalarını düşünün :)

DomainMarket

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
1 Eki 2019
141
126
Herhangi bir escrow servisi ile yapılan ve Uniregistry tarafından duyurulan bütün satışlara kefilim. Çok nadir, satıcılar, işlem bitmeden önce satışı duyurup, bir sorun çıkıp satış patladığında sorun olabiliyor. Satışlara kefilim derken şu işleme kefilim:

Alıcı parayı yatırır
Domain alıcıya transfer edilir
Escrow gerekli taraflara ödemeleri yapar

Alıcı ile satıcı bir cinlik yapıp piyasa hareketlenmiş gibi göstermek için böyle şeyler yapılıyorsa, o konuda pek bir fikrim yok. Çok çok çok düşük yüzdeler olduğunu düşünüyorum. Asıl merak uyandıran kısım ise, açıklanmayan satışlar.

Mesela ben son 3 ayda tek müşteri için 564 bin USD'lik brokerage işlemi yaptım ve satışların hiç birini açıklatmadık. Bir de başkalarını düşünün :)
Arif hocam müşteriniz hangi ülke vatandaşı? Böyle bir müşterinin Türkiye den olma olasılığını sorguladım içimden de, henüz böyle bir türk müşteri olma olasılığı yok sanırım 🙂 Amerikalı dır diye aklımdan geçirdim ama doğru tahmin edebilmiş miyim acaba 🙂 ?

ArifSengoren

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
7 Eki 2019
70
111
Arif hocam müşteriniz hangi ülke vatandaşı? Böyle bir müşterinin Türkiye den olma olasılığını sorguladım içimden de, henüz böyle bir türk müşteri olma olasılığı yok sanırım 🙂 Amerikalı dır diye aklımdan geçirdim ama doğru tahmin edebilmiş miyim acaba 🙂 ?
Hocam selamlar. Doğru tahmin. Amerika :)

• Beğen
Tepkiler: DomainMarket
PREMIUM DOMAIN SALES

Domainciler
Üyelere Özel grup · 3.240 üye
Gruba Katıl

DESTEKLİYORUZ

Online İstatistikleri

Çevrimiçi kullanıcılar
0
Çevrimiçi ziyaretçiler
6
Toplam ziyaretçi
6

Forum istatistikleri

Konular
798
Kullanıcılar
555
Son üye
nurettingul
Take Control of Your Domain Names

Hakkımızda

• 30 Eylül 2019 da yayın hayatına başlayan forumumuz domain sektörüne ilgi duyan kişileri bilgilendirmek ve bir araya getirmek amacıyla kurulmuş, arşiv niteliği taşımaktadır. Burada yapacağınız ticaretin forumu bağlayıcı bir yanı yoktur. Kendi önleminizi almanız sizin yararınıza olacaktır..
  • Yer sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan DomainKafe.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre içerik sağlayıcı TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  • K.V.K. kapsamında IP, mail ve telefonunuz yapacağınız işlemleri takip etmek ve gerektiğinde sizinle iletişime geçmek için kayıt altına alınmaktadır. Herhangi bir üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır. Daha detaylı bilgi almak için "Gizlilik Politikası" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz..

Hızlı Menü

Kullanıcı Menüsü