Satışların Rapor Edilmemesinin Artıları Eksileri

Domain Yurdu

Domain Satın Alma & Satış Platformu

Zohi

AfMeSu

Dünya vatanım, tüm iyiler kardeşim..
KURUCU
SMS ONAYLI
30 Tem 2019
537
680
Konya
www.cizgi.com
@ArifSengoren 'in geçen yayınladığı

Konudaki linki görebilmek için lütfen Üye Girişi yapınız, üye değilseniz Üye OLunuz..

de de belirttiği gibi; satış raporları hakkında yabancı kaynaklar tatmin edici düzeyde yer alırken yerli kaynaklar yok denecek kadar az.. Yabancı satışları hasbelkader duyuyoruz ama yerli satışları o denli duyamıyoruz ve TR piyasasının hareketsiz olduğunu düşünüyoruz haliyle.. Kısmen de haklıyız..

Yabancı piyasada da epeyce raporlanmayan satışlar mevcut, hatta geçtiğimiz yılın başlarında Escrow.com 'un Ceo'sunun yaptığı bir açıklamayı da paylaşmıştık..

01.jpg

Kayıtlara geçmeyen, kamu oyuna açıklanmayan işlemlerin büyüklüğünü görmeniz açısından tekrardan burada paylaşmış olayım..

Neden peki bu satışlar kayıtlara geçmiyor diye sorulduğunda alıcı ve satıcı ile yapılan özel anlaşmalar gereği gizli kalan satışların çoğunluğu dikkat çekiyor.. Bu satışlar belli bir süre sonra da açıklanabiliyor.. Geçenlerde açıklanan 2015 yılında satışı gerçekleştirilen

Konudaki linki görebilmek için lütfen Üye Girişi yapınız, üye değilseniz Üye OLunuz..

satışı gibi..

Sadece özel anlaşmalar konusuna değindikten sonra (bir çok sebebi var bu konunun) neden rapor edilmediğinden daha çok rapor edilmemesinin sektöre artıları ya da eksilerini tartışabiliriz.. Fake teklifleri henüz aşamamışken fake satış rakamlarını paylaşıp olayı farklı bir boyuta taşımak isteyen bir güruhun da olduğunu bildiğimizden paylaşılan rakamlara ne denli güvenebiliriz o da ayrı bir konu olacaktır her zaman..

Satış rakamlarını duymak, sektörün haber değerinin olmasına ve bilincin artmasına katkı sağlayacağını düşünenlerdenim.. Domain değerinin daha iyi anlayacak olan son kullanıcılar için de elde bir veri olmasını sağlayacaktır elbette..

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.? diyerek sonlandırırken bu konuyu baştaki Arif'in konusunu tekrar gündeme getirmiş olayım.. Duyurulmasını istediğiniz satışları contact@arifsengoren.com mailine bildirebilirsiniz.
 

DomainMarket

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
1 Eki 2019
141
126
Ben piyasaya katkı vesaire konusunda seninle benzer düşünüyorum uğur hocam, fakat mali konuda çekinceler pek mantıklı gelmiyor çünkü sonuçta satış miktarı banka hesabına bir şekilde zaten giriş yapıyor, satan kişi bunu bildirmese bile yine de banka hesabına yüklü bir para girişi söz konusu olacaktır... mali açıdan bir sıkıntı yaşayacak ise zaten yaşayacaktır diye düşünüyorum yani saklı tutmanın mali açıdan bir kazancı olacağını pek sanmıyorum açıkcası..
 
  • Beğen
Tepkiler: AfMeSu

AlanAdı

-
YÖNETİCİ
SMS ONAYLI
6 Ağu 2019
24
42
Ben şahsen mali kayıtlar nedeni ile sıkıntı olmaması için ödemeyi yüzyüze yani elden alıyorum. Aksi olursa yüksek meblağ satışlar olduğu için illaki denetime girer. Piyasada sağlam bir platform olmadığını yakınarak söylememin nedenlerinden biri de bu.. Mali açıdan da alıcı ve satıcıyı rahatlatması gerekiyor. Faturalı olursa şirket de gider olarak gösteriyor. Firma fatura alacağı için +kdv olarak ödeme yaptığında sıkıntı yaratmıyor. Firmalara yaptığım satışlardan izlenimim bu şekilde.. Sektördeki vergilendirme düğümü çözülürse sıkıntı kalmayacak ve yapılan satışlar bilinçlenmeyi artıracaktır.
 
PREMIUM DOMAIN SALES


 
Domainciler
Üyelere Özel grup · 3.240 üye
Gruba Katıl
 

DESTEKLİYORUZ

Online İstatistikleri

Çevrimiçi kullanıcılar
0
Çevrimiçi ziyaretçiler
6
Toplam ziyaretçi
6

Forum istatistikleri

Konular
798
Mesajlar
1,892
Kullanıcılar
555
Son üye
nurettingul
Take Control of Your Domain Names

Hakkımızda

  • 30 Eylül 2019 da yayın hayatına başlayan forumumuz domain sektörüne ilgi duyan kişileri bilgilendirmek ve bir araya getirmek amacıyla kurulmuş, arşiv niteliği taşımaktadır. Burada yapacağınız ticaretin forumu bağlayıcı bir yanı yoktur. Kendi önleminizi almanız sizin yararınıza olacaktır..
  • Yer sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan DomainKafe.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre içerik sağlayıcı TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  • K.V.K. kapsamında IP, mail ve telefonunuz yapacağınız işlemleri takip etmek ve gerektiğinde sizinle iletişime geçmek için kayıt altına alınmaktadır. Herhangi bir üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır. Daha detaylı bilgi almak için "Gizlilik Politikası" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz..

Hızlı Menü

Kullanıcı Menüsü