Son Zamanlarda Domain Sektöründe Bir Artış Var mı?

Domain Yurdu

Domain Satın Alma & Satış Platformu

Zohi

Aykutdogan

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
25 Eki 2019
32
20
Merhaba,

Son zamanlarda üstte gelen teklifler, ve son bir ayda (1 Haziran - 24 Haziran Aralığı) özellikle, 4 amerika, 2 de Arap ülkesine satmış olduğum domainler ve, Üst üstte gelen sürekli tekliflerin korona ile alakası var mı? Yoksa domain sektörü daha da hızlandı mı? Bu bahsettiğim konu çar çöp domainler alıp portföy oluşturup sürekli her yerde ilan açanlar için geçerli değil.

Normalde Türkçe Domain kaydetmiyorum. Nadiren'de olsa Türkçe domainlerim var ama mantıklı 3 harf veya jenerik domainler'dir ve Amerika lokasyonlu onlara bile teklifler sürekli geliyor. Genelde sattığım domainlerimin %85'i yabancıdır. Sizce bu artış koronadan dolayı olabilir mi? Yoksa geri de kalan çağın Teknolojiye ayak uydurma olasılığı mı?

AfMeSu

Dünya vatanım, tüm iyiler kardeşim..
KURUCU
SMS ONAYLI
30 Tem 2019
492
664
Konya
www.cizgi.com
Piyasada genel anlamda bir hareket var. Online sektörünün önemi bu dönemde biraz daha anlaşıldı sanırım.. Onun ciddi bir etkisi olduğunu düşünüyorum..

• Beğen
Tepkiler: Aykutdogan

ethnoside

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
1 Eki 2019
27
17
Mart 22'de bununla ilgili bir konu açmıştım. Özellikle evden çalışmaya ağırlık verilmesi bence gelişmeyi daha da hızlandıracak.

• Beğen
Tepkiler: Aykutdogan

DomainMarket

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
1 Eki 2019
141
126
Çok ilginç bir şekilde sadece bugün 31 farklı kullanıcı ziyaret etmiş alanadlarımı birleşik arap emirliğinden ve bunun yanında yine sadece bugün 16 farklı kullanıcı canada dan ziyaret etmiş satışda olan domainlerimi... çin ve amerika da var fakat özellikle arap emirlikleri çok ilgincime gitti... ilginç bir durum var sanki anlamlandıramadım bende... arapemirliklerinden türk domainlerine yatırım yapan/yapmak isteyen bir kesim mi var yoksa orada bulunan türkler mi yatırım niyetindeler bilmiyorum ama olağandışı bir durum var gibime geliyor bu aralar sanki 🤔
*flood önlemi* mesajınız otomatik birleştirildi:

Normalde bende yabancı alan adları bulunduruyorum ama bu bahsettiğim datalar sadece türkçe domainlerime ait datalar...

Son düzenleme:
PREMIUM DOMAIN SALES

Domainciler
Üyelere Özel grup · 3.240 üye
Gruba Katıl

DESTEKLİYORUZ

Online İstatistikleri

Çevrimiçi kullanıcılar
0
Çevrimiçi ziyaretçiler
3
Toplam ziyaretçi
3

Forum istatistikleri

Konular
728
Kullanıcılar
507
Son üye
emre47
Take Control of Your Domain Names

Hakkımızda

• 30 Eylül 2019 da yayın hayatına başlayan forumumuz domain sektörüne ilgi duyan kişileri bilgilendirmek ve bir araya getirmek amacıyla kurulmuş, arşiv niteliği taşımaktadır. Burada yapacağınız ticaretin forumu bağlayıcı bir yanı yoktur. Kendi önleminizi almanız sizin yararınıza olacaktır..
  • Yer sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan DomainKafe.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre içerik sağlayıcı TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  • K.V.K. kapsamında IP, mail ve telefonunuz yapacağınız işlemleri takip etmek ve gerektiğinde sizinle iletişime geçmek için kayıt altına alınmaktadır. Herhangi bir üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır. Daha detaylı bilgi almak için "Gizlilik Politikası" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz..

Hızlı Menü

Kullanıcı Menüsü